Nebevi Medot Derken!

Nebevi Medot Derken…

Hamd Yalnızca Alemlerin Rabbi ALLAH’a aittir.

Bulunduğu bölgelerde gerek lokal olarak gerekse tüm bölgeyi kapsayacak bir şekilde İslami çalışma içinde bulunduğunu iddia eden az sayıda Tevihidi camialarda dahil olmak üzere en küçüğünden en büyüğüne mahalle derneğinden Uluslararası faaliyet gösteren Vakıflara kadar herkesin ortak iki söylemi vardır. Birincisi Kur’an-Vahiy üzerinde oldukları ikincisi ise Nebevi bir metod kullandıklarıdır.

Gerek kendi müntesiplerine gerekse muhataplarına sundukları İslami mücadele biçimi aynı zamanda o kişi ve kurumların İslami yaşam biçimini yansıtır. Zira bir insan, İslamı hangi menheç üzerinde yaşıyorsa muhtemeldirki mucadele biçimini de ona göre şekillendirecektir. Belki bugün biribirinden bu kadar kopuk ve bir o kadar da farklı söylem ve yöntemler üzerinde şekillenen İslami çalışmaya rastlamamızın sebebi de bu olsa gerek.

Bu durum doğal olarak çok farklı İslami yaşam biçimlerini ortaya çıkarıyor. Rivayet kültüründen beslenen geleneksel İslam anlayışından tutun da bütün mücadeleyi sadece Kıt’al üzerine bina etmek isteyen düşünce biçimleri aynı zamanda ortak bir aklı, ortak bir Vahiy anlayışının önünü tıkayan en önemli engellerden biridir.

Halkının neredeyse tamamının kendisini Müslüman olarak tanımlayan bir ülkede bu kadar çok renkli anlayışı nasıl iza edebiliriz değil mi? Bireysel yaşamın ikame edilmesinde Rabbimizin biz Müslümanlara bu kadar geniş bir alan verdiğini düşünmek elbette çok yanıltıcı olacaktır.

Kuran ün belkide ortak söylemidi

Çoğrafya üzerinde sistem içi araçları meşru görmek,sistemi meşru görmektir. Bunu yaparken Resulullaha iftara atıldığının farkında olmayanlar,veyahut üç maymunu oynayanlar…Kur’an’i ifade ile Maymunlardan aşağı olanlar… Mesela içi putlarla dolu Kâbe’nin etrafında tavaf edildiği iddiasında bulunup bunu meşrulaştırmak isteyenlere şu örneği vermek isterim; Bu ancak anıtkabirde namaz kılmaya örnek olur.Şimdi; hani aslolan gönül kıblesi ! Ya , buyrun namazı orda kılın…

Sadece Hz.Peygambere değil aynı zulüm ve iftira defaatle Hz.Yusufa da yapilmaktadir.Siyer konusunda uzman geçinenlere küçük ! Bir detay daha verelim:Mekkeli müşriklerin kâbedeki putlara ilişilmemesi ve dinleri hakkında ileri geri konuşulmasın diye Hz.Peygambere yapılan teklifler nelerdir ?

1.Mekkenin en buyuk dogal gaz ihalesi!!!

2.Mekkenin inşaasında tüm ihalelerin Hz.Muhammed ve sahabeleri arasında paylasılması !!!

3.İktidarın Hz.Peygambere devredilmesi üstelik bunun için seçimlere bile gidilmemesi !!!

4.Tüm meclis üyelerinin buyük çoğunluğunun Müslümanlara verilmesi

5.Mekkenin en güzel kızlarıyla evlendirme vaadi…

6.Bunların disinda herturlu istege hazır oldukları !!!

ve tüm bunlar icin Hz.Peygamber’den tek istekleri LA sız bir teblig.

Yani peygamber herşeyi anlatmalı bildirmeli İsteyen namaz kılmalı,oruç tutmalı Zekat vermeli yani herkes dini istediği gibi yaşamalı sadece LA dememeli…

Kafir sistemlere…

Beşeri dayatmalara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir